5 parimat vegetoitu Solarisest

Oleme alati olnud suured taimetoidu austajad, mistõttu tundus meile “VEGE HEA” mõte minna Solarisse ja uurida, mis taimetoidu/vegan roogi keskuses pakutakse.

Read More

LÕUNAKAS

See postitus ei olegi mingi eriline restoranide arvustamise retk, vaid lihtsalt üks häbitu blogipidamise perkside ära kasutamine ja üheskoos lõbutsemine. 

Read More

BALTA TURG: See postitus ei õpeta dieeti pidama

....

BALTA TURU POSTITUSTE SEERIA:

POSTITUS NR 7

Edukat dieeditamist õpetavad teised blogid. Sel korral külastasime kohti, mis ei aita kaalu langetada, vaid pakuvad ülimat satisfaktsiooni (selline sõna eksisteerib sõnaraamatus). Naudime!

..

What to eat for a healty diet? That's not what this post is about - there are other blogs for that. This time we are talking about food, that offers the ultimate satisfication. Let's enjoy!

....

balta8 (18 of 155)_preview-1.jpeg

EUGENIO'S

....

Uus koht! Eugenio’s on toiduputka Balti Jaama toidutänaval kus võluvad Itaalia mehed võidavad kõikide möödujate tähelepanu ;). Värske pitsa lõhn ja putka ümber tunglev rahvas tõmbab juba kaugelt tähelepanu. Eugenio Galbiatti on tulnud Eestisse arendama Itaalia toidukultuuri ja on loonud Balti Jaama Turule omanimelise toiduputka, kus ta teid rõõmsalt koos teiste itaallastega vastu võtab. Neid lihtsalt ei saa mitte tähele panna!

Samuti on Eugeniol ka Balti Jaama lihasaalis ka oma lett, kus on väga lai valik igasugu Itaaliast pärit tooteid.

..

New! Eugenio’s is a food kiosk, where Italian men get the attention of all people passing by ;) Fresh pizza and people storming around the place gets the area a lot of attention. Eugenio Galbiatti has come to Estonia to promote the Italian food culture and has created a little place of his own, where his Italian friends greet everyone with a smile. You just cannot miss them!

....

....

HÜRREM TÜRGI MAIUSTUSED

..

HÜRREM TURKISH DELIGHTS ....

....

Olete varem Türgi maiustusi proovinud? Liiga magusad? Pole probleemi - selles putkas on kõik magusad asjad natukene leebemad, kui Türgis, n-ö eestlastele kohandatud. Valikust leiab kurikuulsaid baklavasid (mustmiljoni eri maitsega), pirukaid, ayrani, hummust, falafelid ja VÄRSKELT PRESSITUD GRANAATÕUNAMAHLA! Meile avaldas väga muljet ka armas ja abivalmis teenindaja.

..

Have You tried Turkish sweets before? Too sweet? No problem, here the level of sweetness seems to be customized for Estonians' taste buds. In their selection, there are the famous baklavas (with a trillion different flavors), different pastries, ayrani, hummus, falafels and FRESH POMEGRANATE JUICE! Also, we were very impressed with how lovely the lady was at the counter.

....

 

PAGARINI

....

Pagarini, nagu ka nimest juba arvata võib, keskendub pagari- ja kondiitritoodetele. Värskelt küpsetatakse kohapeal saia, sepikut ja leiba ning kõiksugu pirukaid. Suurem osakaal tundus aga olevat magusatel küpsetistel - koogid, pirukad ja erinevad sõõrikud täidavad leti maast laeni! Kõike saab nautida Pagarinis koos värske kohviga või minna koju maiustama.

..

Pagarini is focused on pastries and baked products. They make fresh bread, black bread and variations of pastries. It seemed the place has an emphasis on sweet products - cakes, pastries and different donuts. Everything can be enjoyed with a coffee in the cafe or as a takeaway.

....

 


EUGENIO'S

balta8 (6 of 155)_preview-2.jpeg

....

See koht lihtsalt ei jää märkamata, sest:

 1. Värske pitsa lõhn on juba kaugele tunda

 2. Töötajad on ebaeestlaslikult särtsu täis ja ütlevad igale möödujale tere! (eesti/inglise/itaalia keeles)

Valik on neil väikse putka kohta täiesti arvestatav  - umbes 5 erinevat pitsat, 5 pastat, tiramisu ja mõned joogid. Pitsad on paksud ja pigem taignased - meie arvasime, et itaallased krimpsutavad nina, kui sellist pitsat näevad, aga tuleb välja, et ei. NB! Eugenio juurest saab suure tõenäosusega Eesti üht parimat TIRAMISUT.

Lisaks soojale toidule on Eugenio kolinud ka kõrvalasuvasse müügialale/turule, kus on erakordselt lai valik erinevaid Itaaliast pärit tooteid. Pasta, risotto riis, värske mozzarella, gorgonzola ja valik erinevaid sinke - you name it! Kõike saab, soovitame kindlasti sinna piiluma minna (asub nende putkast paremal).

..

 1. The smell of fresh pizza welcomes you from far away

 2. In a very non-Estonian way the guys at the Eugenio’s Streetfood welcome those who walk by with a happy “Hello!” in Estonian/English/Italian.

 

They have a good selection for a small place - around 5 different pizzas, 5 pastas, tiramisu and some beverages. Their pizzas have a thick crust - we thought that Italians rather dislike that kind of pizza, but it seems we were wrong. 

NB! Their tiramisu may be one of the best in Estonia!

In additition to hot meals, you can also find Eugenio’s goods from the neighboring market area, where they offer a lot of different products from Italy. Pasta, risotto rice, fresh mozzarella, gorgonzola and a selection of different hams - you name it! We suggest you peek into that area when you’re already in Balti Jaam!

....

 

....HÜRREM TÜRGI MAIUSED .. HÜRREM TURKISH DELIGHTS ....

balta8 (94 of 155)_preview.jpeg

....

Ilmselt enamik inimesi ei ole teadlikud sellest putkast. Hürrem asub Balti Jaama Turu 0 korrusel, Selveri kõrval ning ei oma mingit eriti suurt silti tähelepanu tõmbamiseks. Mõnele suuremale baklavafännile on see koht juba ammugi teada, sest baklava on asi, millele nad peamiselt rõhku panevad. Kuid sealt saab lisaks baklavale ka pirukaid, hummust, falafele ning meie jaoks üheks suureks lemmikuks osutunud - värskelt pressitud GRANAATÕUNAMAHL (üllatavalt odav)!
Baklavad ei ole tavaliselt eestalsele kõige isuäratavamad maiused, kuid meie olime positiivselt üllatunud - pistaatsia baklava ja kreeka pähkli baklava olid nii mõnusalt magussoolased! Soovitame vaatama minna, väga autentne kraam.

Kõike saab osta ka kilohinnaga 25€

..

A lot of people maybe haven’t noticed that this Turkish place even excists in Balti Jaam. It is placed in the ground floor, next to Selver and doesn’t have a big sign, that says what it actually serves. For baklava fans, the place is definitely a must go and it’s what the place most focuses on as well. They have different pastries and even hummus/falafels, but the real show stopper was the fresh pomegranate juice(the price was good as well)!

Regarding the baklavas, it is just something in our nature to not be really big fans of the sweets, but we were surprised-the pistacio baklava and the walnut one were so good sweet n salty bites! We suggest you go and see what they're offering, everything is very authentic.

Everything can be bought with the price of 25€ per kilo.

....

 

 

PAGARINI

balta8 (122 of 155)_preview.jpeg

....

Pagarini on selline take-away stiilis küpsetiste ja kondiitritoodete pesa, kus peaaegu kõik valmib kohapeal. Nende tootevalik on päris suur - leidub kõike ameerikapärastest sõõrikutest kuni tatra-kanepi leivani, mis on muide täielik hitt-toode! Meile tundub, et see on Muhu Pagarite suurim konkurent. Muidugi on mõeldud ka kohvisõpradele ja on arvestatud ka kenasti laktoositalumatutega ja veganitega - valikus on ka soja ja mandlipiim.

Kui õigel ajal minna, siis võib ka ahjusoojasid saiakesi saada!

..

Pagarini is a take-away cafe, that offers pastries and bakery goods, where almost everything is freshly made on the spot. They have a wide range of products - the American style donuts and black bread with hemp-buckwheat, which is a very popular product! It seems to be main competitor for Muhu Pagarid. Of course, there's a nice variety of coffee with different types of milks at hand (soy milk/almond milk). If you aim for the right time, you can enjoy warm bakery goods!

....

BALTA TURG: Söö kooki palju tahad, kingad mahuvad ikka jalga

....

BALTI JAAMA TURU POSTITUSTE SEERIA:
POSTITUS NR 6

 

 Sel korral külastasime kohti, mis on iga magusasõbra unelmaks. Tasub ka mainida, et igapäevaselt ei ole me suured magusafännid, mistõttu on üldiselt keeruline meie südant kookidega sulatada. Vahel jõuab aga mõni kook päris lähedale! 

..

This time we visited places, that are the dream of many sweettooths out there. Colourful cakes and so much more - a total Narnia of desserts!

....

balta7_suss (65 of 129)_preview.jpeg
 

VAHVLIHALDJAD

....

1.) Sa ei ütle ära nunnudest asjadest? 2.) Armastad pastelseid toone ning magusamaailma? 3.) Süda sulab kui näed ükssarvikuid ja jänkusid? Kui vastasid eelmistele küsimustele positiivselt, siis on Vahvlihaldjad koht sinu jaoks ning avab oma roosa pesa uksed sulle lahkesti.

Vahvlihaldjate kohvik on koht, mis paneb iga lapse (tegelikult ka täiskasvanu) silma särama! Magusa unemaailm. Magusa une maailm. Kookide Narnia!

..

1.) You don’t say no to cute things? 2.) Love pastelle colors and sweets? 3.)Your heart melts when you see unicorns and bunnies? If you answered these questions with a “YES”, then Vahvlihaldjad is the place for you!

....

RISTIKHEINA KOHVIK

....

Armas ja hubane kohvik, mis on alguse saanud Ristiku tänavalt. Balti Jaama kohvikus on neil suurem rõhk tortidel ja magusal kraamil, kuid pakutakse ka soolaseid küpsetisi ja võileibu. Nende elementaarne söögi- ja joogivalik teeb sellest kasuliku koha, kust möödaminnes midagi kaasa haarata. Nende hubane istumisala teeb ka mõnusaks seal korraks maha istuda, et väike kook+kohv teha. 

..

Ristikheina cafe is a sweet and cozy cafe, which got its start from Ristiku street and now they've opened a small cafe in Balti Jaama Turg. The greater emphasis is on cakes and sweet stuff, but they also offer a small variety of savory goods and sandwiches. A nice place to sit down for a while and have a nice piece of cake with coffee.

....

VAHVLIHALDJAD

....

Vahvlihaldjad on kindlasti üks enim Instagrammitud kohvikuid Balti Jaama Turul just tänu oma võluvale välimusele. Oma toredas kohvikus pakuvad nad lapselikult elevusse ajavat laia magusavalikut. Esindatud on erinevad temaatilised küpsised igaks elujuhtumiks. Leidub kõikvõimalikke magustoite: makroonid, sefiirid, muffinid ning kindlasti ei saa mainimata jätta retrovahvleid koos erinevate täidistega.

Siinkohal tahaks rõhutada tõesti laia ja huvitavat vahvlitäidiste valikut, kõigile on midagi! Meie külatuse puhul pidas kindlasti paika väide, et mida lihtsam magustoit välja näeb, seda paremini see maitseb. Meie lemmikud tooted on seal kindlasti vahvlid ja sefiirid, mis võrreldes kõige muuga tegelikult välimuse poolest kahvatavad. Kõik muud kauni välimusega küpsetised panid aga ahhetama oma detailsete kaunistustega. Nii suurt vaeva on nähtud! 

..

Vahvlihaldjad is definitely one of the most Instagrammed places in Balti Jaam. They offer a wide range of different products. There are different themes and ranges of cookies for all occasions, macarons, sefirs, muffins and of course, their speciality WAFFLES! We would like to bring out the wide range of different fillings for every taste-it is amazing! It is a great opportunity to do a food-related present for someone, who really enjoys sweets. They polish everything to the T. The saying: “The simpler, the better” definitely was true in this case. Meaning, the most delicious things were waffles and sefirs, which by their looks are definitely more modest than the other choices.

.... 
balta7_suss (93 of 129)_preview.jpeg

RISTIKHEINA KOHVIK

....

Ristikheina kohvik on alguse saanud Ristiku tänaval oleva mantliäri ruumidest ning pakatab soojusest. Seda hubasust on nad kaasa toonud ka oma Balti Jaama kohvikusse. Lustakas tapeet, suur peegel ja raamitud pildid panevadki tundma nagu oleksid kellegi kodus kohvitamas. Kuna me ise pole just kõige magusalembelisemad, siis tahtsime kangeti rohkem soolaseid asju proovida, aga saime aru, et nende Balti Jaama  kohvik keskendub ikka pigem koogile ja kohvile. Võtsime siis hunniku magusat ja natuke soolast mekkimiseks.

Kõiki nende torte ja kooke saab ka täissuuruses tellida!

..

 

Ristikheina cafe established itself firstly in the street Ristiku, in the rooms of a craft business, which is packed with cosy vibes and warmth. This feeling has been implemented to their cafe at Balti Jaam as well.  The jolly wallpaper, big mirror and framed pictures make you feel like you're visiting a friend's home for a cup of coffee. We prefer savory over sweet pretty much everyday of the week, so we were excited to try their savory menu. Later realising that in Balti Jaam, they focus mostly on the sweet.

 

....

....

Pildid

 • Hannes-Martin Eenmaa
 • Susann Kõomägi

..

Photos:

 • Hannes-Martin Eenmaa
 • Susann Kõomägi

....

BALTA TURG: Casual dining

....

BALTI JAAMA TURU POSTITUSTE SEERIA:

POSTITUS NR 5

 

Sel korral külastasime Balti Jaama Turul kohti, mis sobituvad restorani kategooriasse. Neid seal palju pole - kõigest kaks tükki turu teisel korrusel. Huvitavaks teeb asja see, et need kaks restorani on täiesti erineva kontseptsiooniga ning ainsaks ühiseks jooneks on hea toit!

..

This time our visit to Balti Jaam was all about restaurants. Specifically only those two that the market has. They have totally different styles but the only common element is good food and the shared wall between those two places.

....

Alina Birjuk-6737_preview.jpeg
 

HUMALAKODA

....

Nagu nimest järeldada võib, siis Humalakoda on keskendunud õlule. Neil on isegi täitsa oma pruulikoda. Tegemist on aga ka väga hea restoraniga - menüü on üllatavalt mitmekülgne ja meie saime sealt väga ägeda toiduelamuse. Lisaks õlule on neil ka hea kokteilivalik. See on selline avar, ent hubabe koht, mis sobib nii lõunasöögiks, kui ka kergeks dringiks pärast tööpäeva. Väga Telliskiviliku atmosfääriga koht.

..

Humalakoda is focused on beer, they even have their own brewery! However, it is also a restaurant and the menu is surprisingly versatile. That is to say, Humalakoda is not only a place for beer lovers, we had an excellent food experience there. The cocktails are also very beautiful and intriguing. It's such a spacious, yet cozy place which suits for both - a nice lunch with a friend or a drink after a day's work. The place has a Telliskivi-like atmosphere.

....

KNIKS & KRAAPS

....

Balti Jaama Turu teisel korrusel asuv restoran, mis on suunatud just lastega peredele. Kahekordne mängutuba pakub rõõmu igas vanuses lapsele ja mitmekülgne menüü rahuldab nii lapse kui lapsevanema soovid. Nädalavahetusel on neil kuni kella 12-ni avatud ka buffee ja iga kuu esimesel pühapäeval kell 10-13 toimub perebrunch, kus kuni 10-aastased söövad muide tasuta!

..

Kniks ja Kraaps is mostly aimed for families with kids. Playground for kids and diverse menu offer enjoyable options for many ones. On the weekends they have a buffet until 12:00 and on the first Sunday of each month they have “family brunch” where, by the way, all under 10 eat for free!

....


Alina Birjuk-6618_preview.jpeg

HUMALAKODA

....

Humalakoja külastus oli eriti hea uus avastus -  justkui järjekordne täiendus Telliskivi rajooni toidumaastikule pakkudes chilli olemusega kvaliteeti. Restorani menüü on korralik ja sisaldab väga erineva päritoluga roogasid, mille kõrvale saab sobitada Humalakoja pruulikoja õlusid või huvitavaid kokteile. Road on sobivad igaühele - eriti sulle, kes sa hindad värsket toorainet ja huvitavaid lahendusi! Muideks pruulikojas toimuv on kõigile klaasi tagant nähtav, mis pole hajuks küll kõige suurem show, sest õlu istub tünnides üsna rahulikult. Küll aga on tore mõelda, et erinevad Humalakoja õlled on valminud sinust vaid paari meetri kaugusel.

Tahaksime aga veel rõhutada nende selgelt alahinnatud köögipoolt, mis on arvatavasti lihtsalt Humalakoja õllesuunitluse varju jäänud. Meile tõesti väga meeldisid nende toidud.

..

The visit of Humalakoda was a great new discovery. The restaurant’s menu has a great variety of dishes from very different origines, with which you can match the produce of Humalakoda’s brewery. Dishes are suitable for people who appreciate fresh produce and interesting culinary solutions. Humalakoda is like another addition to the area of the Telliskivi district, offering both quality and chill vibes. By the way, the brewery is visible to everyone from behind the glass. There’s not much going on there usually, but it's nice to know that the different Humalakoda beers are made just a few meters away from you. We really enjoyed this visit to Humalakoda, we'll definitely go again soon.

....


 
balta6 (59 of 108)_preview.jpeg

KNIKS JA KRAAPS

....

Nädalavahetusel on Kniks ja Kraaps puupüsti täis - me olime täiesti pahviks löödud ja tegelikult ka väga väsinud pärast külastust. See koht on täielik lasteparadiis. Hea koht kuhu minna, et oma laps väga suurde mängutuppa askeldama saata ja ise samal ajal head toitu nautida. Soovitame kindluse mõttes laua ette broneerida. Teeninduse südamlik ja abivalmis hoiak hoiab meeleolu positiivsena ja tore on see, et väiksemad külalised saavad endale väikeste kööginõude peale buffee valikust ise meelepäraseid komponente valida! Sealne valik on varieeruv ning sisaldab nii lihtsamaid kui ka uudsema lähenemisega roogasid. Kusjuures salativalik oli rõõmustavalt suur!

Kellel pispere loomise plaanid peas mõlguvad võiksid mõnel päeval kaaslasega Kniks ja Kraapsus maha istuda ning ümbritsevat veidi observeerida -  sealt saab ilmselt päris hea ülevaate sellest mis saama hakkab.  

..

The cafe-restaurant, that looks like a modern playground, is packed on the weekends! We really recommend to book a table just in case. The warm and helpful attitude of service lifts your mood and smaller visitors can practise their independence by putting together their buffet plate themselves.

....

 

Photos:

Alina Birjuk

Susann Kõomägi

BALTA TURG: Surfates Balti Jaama nurgatagustes

....

BALTI JAAMA TURU POSTITUSTE SEERIA:

POSTITUS NR 4

Sedakordsel Balti Jaama visiidil ühte kõikehaaravat märksõna ei olnudki. Panime marsruudi kokku küllaltki intuitiivselt ning külaskäik oli väga lõbus ja huvitav. Leidsime midagi kodust ja odavat, midagi sooja ja küpsetatut ning tagatippu ka head kohvi.

..

This time we did not have an all-embracing keyword to connect the cafes we visited. We chose the places to visit rather intuitively and enjoyed it a lot. We found something Ukrainian, something Georgian and great coffee to top it all off.

....

solohajuures.jpg

SOLOHA JUURES

....

Soloha Juures on selline mini söökla, mis paikneb Balti Jaama Turu Toidutänavast eraldi, õuealal väikses majakeses. Tegemist on köögist ja müügiletist koosneva lihtsa kohakesega, kus pakutakse kodust toitu rahakotisõbraliku hinna eest. Tegemist ei ole moodsa Uue Balti Jaama Turu stiilis toidukohaga, vaid tegemist on kohaga, mis meenutab Vana Balti Jaama Turgu. Käibel on vaid sularaha, kaardiga maksta ei saa ja kassaaparaat ei tööta.

..

Soloha Juures which translates to At Soloha’s or Solohas Place is a small canteen-style cafe located separately from the Balti Jaam’s food court. It is a very simple place, that offers homely Ukrainian cuisine at a friendly price. It’s definitely not a fancy place, they accept only cash and offer food on plastic plates. Soloha’s Place is not a place for everyone - you have to step in the direction of humanity to understand and enjoy what they’re offering.

The charm lies in its simplicity and honesty. 

....

....VÄIKE GRUUSIA..Little georgia....

....

Väike Gruusia on samuti pisike putka, mis asub ülejäänud Balti Jaama Toidutänavast eemal, õuealal. Kes korra elu jooksul oma jala Gruusiasse on tõstnud, sel on ilmselt sinna poodi sisenedes väga palju nostalgiat. Kes aga pole elu sees gruusia toitu söönud, sel on kindlasti palju avastamislõbu selles putkas.

..

Little Georgia is also a rather small kiosk-type place, that is in the outside area of Balti jaam. If you have had the chance to visit Georgia, you will probably feel really nostalgic when you enter Little Georgia. But if you have no clue, what Georgian cuisine includes, then you will probably find it a joyful discovery. They offer a variety of fresh savoury pies and some warm dishes as well like plov & harcho soup.

....

SURF CAFE

....

Surf Café on suurel määral oma chillile visuaalile tuginev koht, mis keskendub kvaliteetkohvi pakkumisele. Valikus on maailma eri piirkondadest kohvi, masinajäätis ning saiakesed (mis ilmselt pole nende küpsetatud). Kohviku välimus on ligitõmbav ning tegemist ongi rohkem sellise hängimise ja kohvi joomise letiga, mistõttu vist nimeks ka Surf Café on - hängimine. Muud seost me veel surfamisega Balti Jaama Turult ei leidnud. Kohvivalik on aga lai! Täiesti paras igat sorti kohviteadlastele, kes eelistavad chemexit, aeropressi või mõnda muud keemialaborist väljunud katseklaasi kohvi valmistamiseks.

..

Surf Café greatly relies on it’s visual appeal. They don’t really offer that much though. Quality coffee, soft ice cream and pies (that are not baked on spot). Their branding is veryvery nice though - it seems like a place to just hang around at, drink some coffee and put a cool pic on instagram. Maybe that’s why it’s called Surf Café - everything is chillaxed. They have a great selection of quality coffee from around the world. You can get chemex, aeropress or even something completely else from there!

....

 
i-xkv9hgF-X5.jpg

SOLOHA JUURES

....

Pakutakse kodust Ukrainapärast toitu ja seda üsna kogukate portsjonite kaupa. Valikus on kartul, tatar jne, kuhu kõrvale saab omale kastme valida, supid ja kõiksugu pirukad. Meie üllatuseks oli see kohvik puupüsti täis! Eriti intrigeerivad olid Ukrainast pärit supermagusad limonaadid.

Soloha Juures ei ole mingit peenutsemist - kõik on nii nagu on. Suurelt on väljas silt, et tasumine ainult sularahas, toit serveeritakse värvilistel kandikutel ja plasttaldrikutel. Perfektses eesti keeles teenindust sealt ilmselt ei saa, aga see ongi see, mis teeb sellest kohast Soloha Juures. Saime korralikult vene keelt praktiseerida! 

NB! Iga toidu kõrvale saab musta leiba ja toidu saab hapukoorega üle valada just nii nagu meile siin Ida-Euroopas kangesti teha meeldib.

..

Ukrainian food offered in quite a bulk of portions. The range includes potatoes, buckwheat, etc., to which you can add a sauce. Also soups and all kinds of pies. To our surprise, this cafe was full of people, when we arriven! Very intriguing was a super sweet Ukrainian lemonade.

At Soloha’s is not a refined place in any way - everything is as it is. The food is served on plastic plates and colourful trays, but that's what makes it what it is. Food is good!

....


 
i-3WjsN7g-X5.jpg

....

VÄIKE GRUUSIA

Ilmselt külastavad Väikest Gruusiat rohkem inimesed, kes täpselt teavad millega tegu. Lihtsalt juhuslikult on sinna keeruline sattuda, sest putka asub küllaltki peidus ja suurt reklaami nad endale ka ei tee. Mõned pakutavad tooted võivad algul tunduda väga võõrad (nt Tarhun või churchella), aga see teebki külastuse huvitavaks. Pirukad on neil küll täiesti kulda väärt! Kõik valmistatakse kohapeal ning kuuldavasti on seal linna parimad hatšapurid!

..

LITTLE GEORGIA

Little Georgia is a place that is probably mostly visited by people who really know that they want Georgian food and that are completely aware of this  store’s location, because it’s a bit hidden. Some of the food may seem very weird at first if it’s your first time at a Georgian place (for example Tarhun or churchella), but this is what makes the visit interesting, right? The pies there are extremely good though! Recommend! They are all made on spot. They also have the best hachapuris in town!

....

 
 

SURF CAFE

Surf Cafe on tõesti cooli välimusega koht. Koht, kus korraks baaripukile istuda, sojapiimaga cappuccino võtta ja üks pilt instagrami panna. Meile tundus esialgu, et koha originaalsus/ägedus väljendubki ainult selle dekoratsioonides, mitte pakutavates toodetes. Asjaolu, mis meile aga kohe silma ei paistnud, on kohviku pühendumus kvaliteetkohvile. Erinevate kohviubade kohta soovitame kindlasti baristalt lähemalt uurida  - valik on lai. Võimalik on tellida nii V60, chemexit, kui ka aeropressi kohvi ning loomulikult ka masinakohvi. Kohvik jättis meid esialgu veidi külmaks meenutades mõnda inimest, kel on väga äge instagrami profiil, kuid temaga tutvudes ei olegi seal midagi erilist. Tundus, et kohvikule on pandud mingi lahe ligitõmbav nimi ning kaunistatud coolide dekoratsioonidega, et kliente tõmmata. See fassaad aga varjutas kohviku südame! Tähtsaim osa on armastus kvaliteetkohvi vastu ning seda valmistatakse seal meisterlikult. 

 

....
PILDID:

 • Triine Tamm
 • Susann Kõomägi

..

PHOTOS:

 • Triine Tamm
 • Susann Kõomägi

....

BALTA TURG: Teeb suu vesiseks

....

BALTI JAAMA TURU POSTITUSTE SEERIA:

POSTITUS NR 3

Sel korral võtsime ette söögikohad, mida ühendasime märksõnaga ISU. Isu, mida kustutab ainult toitev, rasvane ja maitsekas söök. On inimesi, kes kutsuvad seda "patutoiduks". On inimesi, kes kutsuvad seda "pohmakatoiduks" - meie ei ole need inimesed. Miks mitte lihtsalt söödav heroiin?

..

Our third visit to Balti Jaam includes places, that can be categorized under the word CRAVINGS. We chose places that we would visit with an appetite for something filling, fatty and savory. Some people call it “sinfood”, some people call it "hangover food". We just call it edible heroin. 

....

 

balta3 (31 of 46)_preview.jpeg

FREDO 

....

Itaalia köök - pitsad ja pastad. Meie arvates on Fredo üks alahinnatud koht. Esiteks paistis see silma oma väga laia menüüvalikuga ja teiseks väga isuäratavate pitsadega. Tegemist on küll pisikese take-away kohaga, kus istekohti on praktiliselt vaid kahele, aga menüü on võrdväärne mõne Itaalia restoraniga. Väga huvitavalt mõjus ka leti taga askeldav Aasia päritolu teenindaja, kes meie silme all pitsataigent vorpis ning sinna kõrvale ka Itaalia kulinaaria tarkusi jagas. 

..

Fredo is a quite underrated place. Firstly, they caught our eye with wide menu selection- they are just a take-away place where only 2 people fit to sit, but their menu can be compared to an Italian restaurant. We found it very interesting to have a cute Asian girl behind the counter preparing our pizzas, paninis and meanwhile sharing the wisdom of Italian cuisine.  

....

UULITS

....

Uulits kuulub kindlasti Tallinna burgerite meisterdamise avangardi. Üks esimesi Tallinna restorane, mis viis arusaama burgerist ja friikatest McDonaldsist kaugele eemale ning näitas inimestele, kui hea võib üks mahlane südamega tehtud burger olla. Nüüd, aastaid pärast esimese Uulitsa asutamist jätkavad nad sama positiivse hooga ka Balti Jaama Turul. Selle ettevõtmise tulevik on korralikult taevasse suunatud ikka - oleme suured fännid. Pihv pihku ja sai põske ehk edu edaspidiseks!

..

Uulits belongs to the “TOP burger places in Tallinn” list with some other cool places. Uulits (street in Russian) was definitely one of the first “restaurants” in Tallinn which took our existing understanding of burgers to the next level and thankfully far away from McDonald’s. They showed how good can a juicy burger that is made with love be! A few years after they first  opened a restaurant, they finally have a place in Balti Jaam to continue spreading happiness over there. Their only way is up, we wish them only the best!

....

CURRY HOUSE

....

See on koht, millest ootasime kindlasti rohkemat. Tegu on India toidu Chopsticksiga - odav ja ei midagi erilist. Pani imestama isegi see, millisel viisil toidu serveeriti - mingitel jaanipäeva taldrikutel. Inimene sööb silmadega ja arvatavasti oli meie arvamus Curry House'st maatasa juba enne nende toidu proovimist. Tänapäeval on kiirtoitu võimalik serveerida kõvasti apetiitsemal viisil, kui seal seda tehakse. Arvestades Curry House'i stiilipuhtaid naabreid tuleks neil kindlasti oma toidu serveerimisele veidi mõelda. Papist tops teeks asja juba palju isuäratavamaks.

..

So, from this place we were really hoping for so much MORE. We’d say it’s like Indian food Chopsticks - cheap and nothing special, just fills your stomach. We were kind of shocked in the way they serve their food - on white plastic plates. Nowadays there are so many other and nicer ways how to serve your food apart from plastic plates and knives/forks. A box made of cardboard would already have made things more appetising.

....


FREDO

balta3 (11 of 46)_preview.jpeg

Take-away Itaalia köök. Soovitame valida pitsasid -  need vaimustasid kõige enam. Väga huvitavalt mõjus ka leti taga askeldav Aasia päritolu teenindaja, kes meie silme ees pitsataigent vorpis ning sinna kõrvale ka Itaalia kulinaaria tarkusi jagas.