PLATZ

 
 

....

Aadress: Roseni 7, Tallinn (Rotermann)

Hinnad:

eelroad: 7€ - 14€

pearoad: 9€ - 39€

 magustoidud: 2€ - 5€

Koduleht: www.platz.ee

..

Address: Roseni 7, Tallinn

Prices:

appetizers: 7€ - 14€

main courses: 9€ - 39€

desserts: 2€ - 5€

Web: www.platz.ee

....

platz (29 of 58)_preview.jpeg

....

magnet kesklinnas

Platz on restoran Rotermannis, kus meie kohalejõudmise ajal inimesed ootasid ukse taga, et restoran uksed avaks. See ütleb juba niimõndagi - lõunasel ajal, kui meie restorani külastasime, ei olnud seal ühtki vaba lauda ja melu lisas juba niigi hubasele restoranile veelgi elu.

MILJÖÖ JA INTERJÖÖR

Platzil on kaks ruumi külaliste vastuvõtmiseks - üks mahutab 40-50 inimest ja teine 50-60 inimest. Interjööris on segatud Rotermannile omane tööstuslik ruum kokku hubase puitmööbliga, mis annab restoranile moodsa, kuid mõnusa miljöö. Teenindus - see on miski, mida alati restorani külastades ei märka, kuid Platzi kogenud, kiire ja pingevaba teenindus tõstis kogu restoranielamuse sammukese kõrgemale. Kui midagi on hästi, siis tasub ju kiita!

..

A PEOPLE-MAgnet in the city centre

Platz is situated in Rotermanni, where people patientily wait behind the doors on each day to be the first ones to eat their lunch at Platz. It’s kind of cosy, but at the same time you can still feel the busy city life.

....

 

 


....

MENÜÜ

Platzi menüü on üsna mitmekülgne ning jõuluajal ka mõistetevalt liharohke, kuid puudu ei jää ka kala- ja taimetoiduroad. Igaüks leiab sellest valikust midagi meelepärast. Ka Platz on üks sedasorti restoran, mis pakub toiduelamust, mitte lihtsalt kõhutäidet. Sellegipoolest on nende lõunapakkumised äärmiselt populaarsed ning kõht kindlasti tühjaks ei jää! Üks meeldejäävamaid roogasid oli pardi-confit glögikastmes, tõeliselt hõrk ja jõulumeelne!

..

MENU

Also a rather multifaceted menu, that has a lot of mains that comprise of meat. But of course they do offer different seafood and vegetarian options. It has something for everyone. Platz offers an experience along the full belly. They also have a variety of cheaper lunch menus that change every day, these are really popular.  The duck confit with glögg sauce was one of our favourites!! Definitely try the Blueberry Spice cocktail as well!

....

platz (25 of 58)_preview.jpeg

....

Veisetartar 10.5 €

Imehead tartar'i me Platzi otsima ei läinud, aga just selle imehea tartar'i otsa me koperdasime. Läks isegi natuke kähmluseks selle viimase ampsu üle, aga ei ole hullu, kõik jäid ellu. Meiepoolne soovitus: ära tartar'i jagamiseks telli, see on liiga hea, et jagada.

..

Beef tartare  10.5€
egg yolk, pickled silver onion, mustard mayonnaise and shimeji mushrooms 

....

platz (40 of 58)_preview.jpeg

....

Pardi-confit 14.5 €

Üks jõuluhõnguline roog, mis osutus ka üheks meie lemmikuks. Väga pehme liha ja magus glögikaste - jõulud on kohal!

..

Duck confit 14.5€
polenta cake, braised red cabbage and berries with mulled wine sauce 

....

platz (10 of 58)_preview.jpeg

....

Proovisime ka erinevaid jõulukokteile. Omapärased nimed nagu My Little Pony (4€) ja Blueberry Spice (4.5€) ja Caribbean Christmas (5€) tekitasid koheselt huvi. Kõige lemmikuks osutus Blueberry Spice - pildil pika jalaga klaasis, soe glögitaoline mustikakoks (Tatratea liköör, puuviljatee, ingveri-tšillimahl, laimimahl, mustikapüree).

..

Christmas cocktails! - My Little Pony (4€) ja Blueberry Spice (4.5€) ja Caribbean Christmas (5€). Blueberry spice was our favorite!

....

platz (17 of 58)_preview.jpeg
platz (9 of 58)_preview.jpeg
platz (42 of 58)_preview.jpeg
platz (38 of 58)_preview.jpeg

....

Punapeeditartlett 12€

Ka taimetoitlastele on mõeldud - Platzi pearoavalik neile, kes liha ei soovi!

..

Red beetroot tart  12€
caramelized onion, camembert, honey and miso glaze with rocket and zucchini salad 

....

platz (12 of 58)_preview.jpeg
platz (21 of 58)_preview.jpeg
platz (46 of 58)_preview.jpeg

....

Ananassi-carpaccio 4.5 €

Platzis on terve hunnik toredaid magustoite, aga see jäi neist kõige enam meelde, sest ananassi-carpacciot nii tihti just ei kohta. Väga kena presentatsioon ja troopiline pinacoladalik twist kookosejäätise näol jäid meile hästi meelde!

..

Pineapple Carpaccio 4.5€
coconut gel, coconut ice cream and white chocolate crumble 

....

platz (53 of 58)_preview.jpeg