SUSHI PANDA

ASUKOHT:  Narva mnt 2 (Foorumi vastas)

MILJÖÖ: Kahekorruseline. Kolmetoaline. Eritasapinnaline. Kui eelistad istuda hämaramas kohas, siis on sinu päralt alumise korruse nurgatagune ruumike. Kui aga armastad valgust ning elu-melu siis istu kindlasti alumise korruse avaramas saalis - seal saad jälgida, kuidas tublid kokad maitsvat sushit valmistavad. Ülemine korrus on kerge segu kahest eelnevast ning annab võimaluse istuda varjatumas kohas ning rahulikult vesipiipu tõmmata. Küll aga märkasime interjööris ka mõningaid puudujääke, näiteks seinad on nutuselt tühjad ja ootavad mõne andeka kunstniku/fotograafi (näiteks sinu?) töid. Ülemise korruse laualinad jäid meie jaoks täielikuks müsteeriumiks, kuna need ei näinud head välja ning polnud ka kõige puhtamad.


 

TOIT: Menüüs on Jaapani köögi meistriteosed alustades miso suppidest ja lõpetades suurte sushivaagnatega. Sushid on üpriski suured ja täidavad kõhu parajalt ära nii, et pärast külastuskorda jääb rahakotti veel raha ülegi! Siinkohal läksid meie arvamused kahte lehte - mõni pooldab suuri ja toorjustuseid sushisid, teine mitte. Teadmiseks siis, et Sushi Panda kaldub sinna suurte ja üpriski toorjuustuste sushide poole. Menüü tuleb korralikult läbi käia, et leida valikuid ilma toorjuustuta. Erilist tähelepanu võiks pöörata südamekujulistele sushidele, mis vallutasid meie südamed - neid on kindlasti armas kellegagi jagada.

HINNAKLASS: Kui sushivaagnad kõrvale jätta, siis jääb kõik alla 10€.

SOOVITUSED: Heaks alternatiiviks Sushi Plazale, sest tegelikult on need kaks väga sarnased ning Sushi Panda asub kesklinnast tulles lähemal :)

PLUSSID:

  • Kesklinnasisene asukoht

  • Taskukohased hinnad

  • Efektsed joogid

  • Võimalus teha vesipiipu

  • Põhjalik koduleht

MIINUSED:

  • Interjöör vajab veel lihvimist

  • Palju sarnasusi teiste sushikohtadega/puudub oma eripära

WAKAME SALAT PÄHKLIKASTMEGA 3,6€

Lihtne isutekitaja. Wakamega ei saa vist eales mööda panna, kuid pähklikaste, mida sageli wakame kõrvale tuuakse oli seekord veidi vedel. Tavaliselt on pähklikaste kreemisem ja tugevama konsistentsiga, kuid kui see kaste kõrvale jätta, siis wakame oli mõnus nagu alati!

LÕHE SUPP 2,3€

Lõhe supp on põhimõtteliselt miso supp, kuid koos grammi võrra rohkemate komponentidega. ¼ leidis, et supp on mahe ning rohke sisuga, mille hulgas oli ka näpuotsatäis tilli andmaks omamoodi mekki. Kahjuks peab aga tõdema, et ülejäänud kolm ei saanud üldse aru, mida see supp endast kujutama peaks ja lükkasid kausi peale esimest ampsu eemale. Kolme arvates maitses see natuke nagu vesi, mille sees oleks eriti kaua, 1 väike kalajupp ligunenud. Kokkuvõttes valmistas see roog meile natuke pettumuse.

OITA 4,4€ (8 tk)

Suitsutatud lõhe, roheline sibul.

Üks kindel lemmik. Viimaks üks sushi, kus kreemjuust ei varjuta ülejäänud komponentide maitseid(sest seda polnud seal)! Ka riisikogus oli piisavalt väike, et nautida maitsvat sisu. Tugeva suitsumaitsega sushi, mille sees leiduvad armsad sibulatükid olid mõistliku kangusega, ega pannud sööjat selle kibeduse üle nurisema. Olemuselt väike, kuid maitselt suur ja väga meeldejääv sushi.

TOKYO 9,4€ (10 tk)

Hiidkrevett, lehtsalat, lõhe, toorjuust.

See on see legendaarne Sushi Panda südamekujuline sushi, mille kõhutäitvus on ka keskmisest suurem! Hiidkrevett lisab mõnusa krõmpsu kogu asjale ja toorjuustufännid kindlasti ahhetavad selle koosluse peale. Midagi vürtsikat või esiletulevat maitset igatsesime me pisut taga.

VEGETAARSED 5,5€ (10 tk)

Kurk, avokaado, toorjuust, lehtsalat, kanpyo (marineeritud kõrvits), seesamiseemned.

Ikka ja jälle üllatavad meid taimetoidud, millised maitsed! Kokad leiavad loominguliselt sellised koostisosasid, mis sobivad kokku imepäraselt. Ka seesamiseemned on meie lemmikud. Meie arvamus läheb aga lahku iga kord, kui hakkame toorjuustust rääkima. Osade arvates peaks see komponent alati valikuline olema, sest see ei kuulu klassikalise sushi juurde, teised on sellest aga jällegi ülepeakaela sisse võetud.

HIROSHIMA TEMPURA 9,4€ (10 tk)

Grillitud angerjas, kurk, seesamiseemned, toorjuust, teriyaki kaste.

Tempura, mille praetud osa jäi natuke kuivaks ja varjutas sellega oivalist sisu. Lahendusena võib lisada olukorda leevendavaid elemente nagu teryaki kaste, soja ja ingver. Plussiks võib tuua tempura suuruse, mis on täitsa mehemõõdus ja milles saaks kõhu täis ka ilmselt kõige näljasem näljane.

SELLISED LIMONAADID!

ÄÄRMISELT HUVITAV VESIPIIP. TÖÖTAS!

TERIYAKI ANGERJA GUNKAN 2,5€ (1 tk)

See oli üks tohutult meeldiv amps. Angerja maitse oli tugev ning samas teriyaki kaste pigem magusapoolne, nagu peabki. Kiitus.

GIFU 5,4€ (8 tk)

Lõhe, kurk, toorjuust.

See on vast see kõige tavalisem (Ida-)Euroopa fusion sushi, mis kergesti südameid võidab. Selle sushi hinnang oleneb väga sellest, kes seda sööb. Kui seda sööb täielik toorjuustu fänn, siis on see talle üks unelmate amps! Kui aga toorjuustu nii väga ei armastata, siis võib inimene tunda sisu puhul pisut ebatasakaalu, sest toorjuustu ülekaal on suur. Muud komponendid olid väga hästi kokkusobivad ja kala oli imepehme, kuid 10% mingisugust särtsakust või sädet jäi veel puudu, et sushi perfektne oleks.

NAGANO 9€ (10 tk)

Lõhe, makra, lehtsalat, toorjuust, kalamari.

Lõhe oli uskumatult sametine, seega plusspunktid kalakesele. Üldiselt oli tegemist üsna tavalise sushiga, mille maitse oli hea, ent mitte midagi liiga erilist. Kui sul kirjeldust lugedes hakkas suu vett jooskma, siis go for it. Sa ei pea pettuma.

TERAV TUUNIKALA 9,4€ (10 tk)

Tuunikala, lehtsalat, toorjuust.

Maitse hea, välimus ilus, kõht saab täis - mida veel tahta? Sõna terav võib olla alguses pisut hirmutav, kuid teravuse üle me kordagi ei kurtnud, pigem andis see väike vürts just sushile iseloomu ja maitsekust juurde.

KAGOSHIMA TEMPURA 7,5€ (10 tk)

Lõhe, avokaado, roheline sibul, lehtsalat, teriyaki kaste.

Sushi ilma toorjuustuta! Mõnele meie seast oli see suureks plussiks, teised aga igatsesid taga. Siinkohal ei jõua me vast kunagi üksmeeleni. Lõhe ja roheline sibul on täiesti imeline kooslus ja teriyaki paneb sellele kooslusele veel krooni pähe. Võiks isegi öelda, et avokaado käitub siin sushis toorjuustu asendajana, sest lisab pehmust ja mahlasust.

JAAPANI PELMEENID JUURVILJADEGA 5,4€ (5 tk)

Huvitava mangovahuse/teravapoolse kastmega pelmeenid olid positiivne üllatus, mille kohta meil negatiivsed mõtted täiesti puudusid. Need pelmeenid said kuidagi eriti kiiresti otsa. SOOVITAME!

HÄÄD KOKTEILID!

ISUTAB JUBA?... :P

 

KÄISIME KA SUSHI PANDA AVAMISPEOL, HAPPY FACES!