KOHVIK ROHUJUUR

Asukoht: Kallaste Keskus 2 (Tabasalu)

Toit: Kodune, lihtne ja toitev. Road näevad välja nagu oleks ise kodus valmistatud, ei mingit gurmeed ja peenutsemist. Igapäevaselt pakutakse suppi, mis on saanud külastajate favoriidiks ning ka toitvamaid päevapraade, millele saad ise lisandi valida (tatar, riis või kartul). Kiita tuleb ka magusavalikut, sest pakutakse nii erineva olemusega koogikesi kui ka äärmiselt populaarseid pirukaid/saiakesi. Menüü muutub iga päev - mida kokk hommikul heaks arvab teha, seda ka päeval pakutakse. Selline kaval idee toobki inimesed Rohujuue kohvikusse iga päev tagasi, mõne lausa kaks korda päevas!

Miljöö: Sisedisainis on oskuslikult põimitud kokku kodune ja kompakne ning värske ja avar. Sisenedes lendleb koduste pirukate lõhn üle pea...mm. Kohviku peamisteks klientideks on ümberkaudsed töömesilased, mis tähendab, et igapäevane klientuur on kenasti omavahel tutvunud ning kohvikus on õhus meeldiv sumin ja melu. Ei saa ka mainimata jätta, et tüdrukud leti taga on äärmiselt armsad ja kaunid!  

Soovitused: Rohujuure kohvikus on ka väike poeosake, kust võid leida erinevaid loodustooteid alustades vett puhastavast kivist ja lõpetades ilutoodetega. Kindlasti soovitame proovida ka porgandipirukaid, mille järgi mõni meie tuttav sõidab Rohujuure kohvikusse kesklinnast. Need on tõesti seda väärt.


Hinnaklass: Kõik jääb ikka kenasti alla 7€.

Plussid:

  • Võimalus võtta pool praest odavama hinnaga

  • Kodused road parimast toorainest

  • Haldjalik teenindus ja suhtumine

  • Täiesti sobilik hinnaklass arvestades kvaliteedi ja hinna suhet

  • Tasuta puhas kannuvesi šungiidiga, mis on tuntud kui tervisekivi

  • Kokad panevad igal hommikul uue menüü kokku, keegi ei tea mis tulemas on - üllatusefekt!

  • Rahustav muusika


Miinused:

  • Kesklinnast ühistranspordiga tülikas ühendus, rattaga muidugi lebo

  • Avatud ainult 18-ni tööpäeviti

KOORENE LÕHESUPP 3€

Äärmiselt kodune ja piimjas. Nauditavalt palju täidet, aga olemuselt siiski väga kerge kõhutäitja, seega on ideaalne valida selle supi kõrvale 1 oivalistest Rohujuure pirukatest.

AHJULÕHE+ KARTULID 6,8€

Need VÄRSKED kartulid ja külm kaste viisid keele alla.. Lisa veel sinna juurde ahjulõhe ja tekib küsimus, milleks üldse midagi muud enam süüa? Ausõna, oleme saavutanud ju parima kombinatsiooni, millest mõnu tunda. Ka lõhe tükiga ei olnud köögitoimkond koonerdanud - aus värk, ausad kogused!

KIKERHERNE KARRI+ RIIS 4,8€

Meie jaoks jäi see roog pisut liiga vesiseks. Karrit oleks võinud olla rohkem tunda ja kastme konsistents oleks võinud olla tihkem. Ka kergest vürtsist tundsime puudust. Siiski tore, et Rohujuure väheste päevapraadide sekka on mahutatud ka üks vegan valik.

KODUSED KOTLETID+ TATAR 5,9€

Nagu vanaema kotletid, ehk täpselt need õiged! Parajalt sibulased, ei tundnud milleskti puudust ega midagi polnud üleliia ehk siis 10/10 hinnang. Võib-olla oleks kartulitega see roog veel paremini kokku sobinud… Peate ise proovima.

PIRUKAD, Koogid

PORGANDIPISUKAD 1,2€ ja LIHA-RIISIPIRUKAD 1,5€

Rohujuure porgandipirukad on Tabasalus täielik hitt! Ka meie jäime nendega ülimalt rahule - magus, võine ja palju sisu! Lihapirukad olid klassikalised ja ei ole millegi üle nuriseda. Saia oli protsentuaalselt kõvasti vähem kui sisu - lihtsalt väike ümbris maitsvale täitele. Unistuste kodused pirukad retro touch’iga. Soovitame!

VAARIKA-KODUJUUSTU TORT 3€

Tegemist oli ühe suurima üllatajaga. Pealevaatamisel läila ja tavalisema tordi olemusega, kuid maitselt hoopis kergem ja maitsvam. Kogu õhuline valge osa oli arvatust kõvasti mahedam ja kergem - praktiliselt nagu besee-kodujuustumass. Tõdemus on siis järgmine: silm on küll kuningas, aga maitsemeel on kuninganna ja me kõik teame kellele see lõplik otsus ikkagi jääb.. Soovitame!

NAPOLEONI KOOK 3,50€

Üks kindel favoriit. Kook pehme nagu sulepadi ning mõnusalt kreemine samaaegselt. Rohkem sõnu pole vaja, lihtsalt proovige!

RUKKI-KOHUPIIMAKOOK 2,50€

Ei maksa ehmuda, et kook võiks olla leivamaitsega, sest seda ta nüüd küll polnud….vähemalt mitte esiletükkivalt. Kook ei olnud maitselt aga eriti meeldejääv, kuid kellel on just selle tavalise koduse kohupiimakoogi isu, siis see ajab kindlasti just asja ära!

BESEERULL MARJADEGA 3€

Oi kui kerge see magustoit oli! Kogu selle koogihunniku otsa mahtus see rullike veel nii kergesti kõhtu. Besee ja marjade vahel oli leitud imeline tasakaal ja see tegi lihtsalt kõhule pai. Soovitame!

TRÜHVLITORT KREEKA PÄHKLITEGA 3€

Rammus ja tugevamaitseline tort! Meenutab väga Tallinna teises otsas olevas Rootsus pakutavat trühvlitorti. Kreekapähklid on ideaalne tekstuuritouch ühe rammusa trühvlikoogi juurde. See suur koogilõik sobiks kindlasti jagamiseks.

JAHUVABA ŠOKOLAADIKOOK 2,50€

Ka üks huvitav avastus - saiasem alumine osa ning šokolaadikreemine kate sulasid tegelikult üheks osaks ja alumine osa ei olnud õnneks üldsegi kuiv vaid värske ja pisut nätskemapoolsem. Peab aga tõdema, et teised magustoidud võtsid selle koogi suhtes liidripositsiooni.