MEHED KÖÖGIS

....

MEHED KÖÖGIS on üks võrdlemisi värske restoran, mis asub endisel Babulja teisel korrusel (esimene korrus on veel ikka täitsa Babulja). Meile väga meeldis! Kuidagi selline lihtne ja kodune miljöö, kuid samas väga huvitav ja läbimõeldud menüü. Kõik on täiesti tasakaalus - miljöö võimaldab lõõgastuda, menüü aga pakub võimalust üllatuda!

..

MEHED KÖÖGIS, whitch translates to "men in the kitchen", is a relatively new restaurant in the heart of Tallinn. It is pretty straight forward - the restaurant is ran by men in the kitchen.
We loved the place! It has a very warm and homely interior, but a very interesting and original menu. Everything is in perfect balance - the atmoshere allows you to relax, but the menu offers a chance to be amazed!

....

....

ASUKOHT: Pärnu mnt 2, Tallinn, Kesklinn (Lastemaailma juures)

MILJÖÖ: Interjöör on väga armas ja värvirohke ning restoranil on mõnusalt kodune miljöö. Selline tunne nagu vanaemale läheks külla. Kes varem restoran Babulja teist korrust on külastanud, siis teab hästi millest jutt.

TOIT: Tegemist on ühe paraja põhjamaade ja vene köögikunsti seguga, mis teebki asja huvitavaks. Road on detailideni väga läbimõeldud ning lisaks ka väga ilusti serveeritud.

HINNAD:

 • Eelroad ja supid: 5,9€ - 12,6€

 • Pearoad: 6,1€ - 19,6€

 • Magustoidud: 6€ - 7€

..

LOCATION: Pärnu mnt 2, Tallinn city centre

FOOD: The food is mostly influenced by nordic & russian cuisine. It’s a fusion of all that, that makes it interesting. Every dish is detailed and beautifully served.

INTERIOR: Sweet & colourful. Almost feels like visiting your granny. If you have ever been to restaurant Babulja then you might know what are we talking about.

....

PLUSSID:

 • Hea asukoht

 • Leidlikud ja omapärased road

 • Värviline ja lõbus interjöör

 • Ägedad retro tee- ja kohviserviisid

 • Armas teenindus!

 • Koju tellimise võimalus

MIINUSED:

 • Erinev menüü kodulehel, Facebookis ja kohapeal

....

 

SOOVITUSED: Tellige teed kannuga, et saada tõeline retrohõnguline teepeo vibe!

..

RECOMMENDATIONS: Order tea to get the full experience of the cute interior!

WEBPAGE:   https://mehedresto.ee

....


MEIE PROOVITUD TOIDUD

 

....

Böff a’la tartar 10,6€

Sibularõngas

Klassikaline böff a’la tartar meets streetfood. Krõmpsu lisas redis ja leivakesed ning täitvust SIBULARÕNGAD! Tegemist oli üsna vürtsika böffiga, nii et, kellel tasakaal suus upperkuuti läheb võib hapukoort peale mekata! Soovitame!

..

Boeuf a’la tartar 10,6€

Classic boeuf a’la tartar meets streetfood. The radish and the bread gave the dish a nice crunch and onion rings were the filling part! It was a little hot, so if you are not a fan of spicy food at all, there is sour cream on the side. We recommend!

....

....

Rohelised pannkoogid 10,3€

Siiamari, forellimari

Need spinatiga valmistatud pannkoogid olid jubehead, sellised parajalt nätsked. 0 kriitikat siia ja ainult suur kiitus!

..

Green pancakes 10,3€

Whitefish roe, trout roe

Those spinach pancakes were really good. 0 bad things to say!

....

....

Madalküpsetatud lamba tagatükk 16,6€

Karulaugu kartulipüree, kale kapsas

Ka need, kes tavaliselt ei ole suured lambalihafännid tõstsid selle roa peale pöidlad püsti. Tõeliselt pehme liha! Grillitud tomatid ja karulaugupüree moodustasid nii hea koduse ja mahlase lisandi. See roog oli vist üks lemmikuid isegi!

NB! Kui teile satub vähe pekisem lambatükk, siis soovitame pekki mitte süüa, kui lambamaitse vastu hakkab.

..

 

Slow cooked lamb rump 16,6€

Ramson-potato puree, kale

Even the ones, who usually don’t enjoy lamb as much, gave this one a thumbs up. Super soft and easy to chew meat! Grilled tomatoes & ramson-potato puree made up a really nice side dish. We think this was one of our favourite from the mains!

NB! Try not to eat the really fatty parts of the lamb in order to avoid the strong lamb fat taste.

....

....

Terve valge kala grillilt 14,8€

Tomatisalsa, pak choi

Meile sattus huntahven. See näeb ausalt väga robustselt efektne välja taldrikul, aga peab tunnistama, et kõikide muude pearoogade kõrval jäi see oma maitselt täiesti tagaplaanile ja ei osutunud meie lemmikuks. Mingisugune siduv element jäi puudu. Hoiatame, et roog on ka üsnagi vürtsikas, mis ühele meeldis, aga teisele mitte!

..

Whole fish from the grill 14,8€

Tomato salsa, pak choi

We had seabass. The style of the dish was cool and very rustic, but to be honest, it did not shine against the other dishes. There was some binding element missing from it. We also felt, it had nice heat to it!

....

....

Marmor veiseribi 13,6€

Kirsimopp, kuskuss

Kuskuss oli valmistatud peediga ning kirss lisas kogu roale kerget hapukust. Ribigi oli ideaalselt pehme. SOOVITAME!

..

 

Marbled rib 13,6€

Cherry, pearl couscous

The couscous was made with beetroot & cherry added a little bit of a sour note to the whole thing. The rib was very nicely cooked and super easy to chew again! RECOMMEND!

....

....

Sorbeevalik 6€

Sidruni- , mustsõstra- ja vaarikasorbee. Sidrun oli hapukaim, vaarikas magusaim ja mustsõstar lemmik! Äärmiselt puhaste ja looduslike maitsetega sorbeed. Kiitus!

..

 

Selection of sorbets 6€

Lemon-, black currant and rasberry sorbets. The lemon was the sour one, rasberry the sweetest and black currant our favorite! They had a nice and natural flavor to them.

....

....

Mustikakook 6€

Hooajalised marjad

Hapu ja magusa kombinatsioon. Huvitav, õhuline, hea.

..

 

Blueberry cake 6€

Seasonal berries

Sweet and sour comination. Interesting, fluffy and good.

....

 

....

Suitsukalasalat 12,6€

kodujuust, karulaugupesto

Salat külmsuitsulõhega. Väga mõnus kooslus kõigest värskest, hullult meeldis see krõmps kollane peet, mis salatile huvitavat tekstuuri lisas, ja karulaugupesto!! Soolakurk andis salatile eriti suvise hõngu. Kui nuriseda, siis võib-olla oleks oodanud suuremat kogust salatit, sest ainuüksi sellest roast me poleks küll kõhtu täis saanud ja 12,6€.... Õnneks on majaleib ka kohe kõrvalt võtta.

..

Smoked fish salad 12,6€

cottage cheese, ramson pesto

Salad was with smoked salmon. It was a nice combination of all fresh ingredients, especially the crunchy beet, which gave the salad a nice texture and of course the ramson pesto! The salted cucumber gave the salad a nice summery feel. If we had to bring something out, that we didn’t like, it was the price. The price was a little high for the amount of salad, which definitely does not satisfy the hunger itself. Of course, the house bread can save the day.

....

....

Kurgi-hapupiima supp 5,9€

heeringatartariga

Selle supi nimest võis juba järeldada, et ilmselt kõigile see ei meeldi, aga huvi pärast tahtsime ära proovida. Serveerimisviis oli äge! Arvamused jagunesid kaheks:

 1. Poolte arvates oli see veidi liiga omapärase maitsega roog, et seda nautida.

 2. Ülejäänud aga leidsid, et see meenutab mingit hapukoore-heeringa salatilaadset toitu ja tunnistasid selle täitsa maitsvaks. Ainuke probleem on see, et tohutu kogus hapupiima hakkab võib-olla kausi lõpuks natuke vastu käima, kui kõik muud komponendid oled suutnud varasemalt ära süüa.

..

Sour milk cucumber soup 5,9€

with herring tartar

The soup's name can already give away the fact, that this dish will not be everyone's favorite, but we still wanted to try it for curiosity. The serving was cool! However, the thoughts were split up into 2:

 1. For half of us, the soup was too weirdly interesting to enjoy it.

 2. The other half thought that it was similar to sour cream-herring salad and liked it. Only problem with it may be that the sour milk can become very demented, if you have eaten all of the other components beforehand.

....

....

Antrekoot 19,6€

Hooajaline seen, kartul

Magusapoolne demi-glace kaste sobis lihaga ideaalselt. Klassikaline roog ilusa serveeringuga ja pole ühtki halba sõna jällegi!

..

Entrecote 19,6€

Seasonal mushroom, potato

A bit sweet demi-glace sauce matched perfectly with the meat. A beautifully served classic dish & 0 criticism.

....

....

Täidetud suvikõrvits 9,8€

Kitsejuust, jogurt

Arvamus läks jälle pooleks ja katki:

 1. Suvikõrvits oli täidetud kikerhernekreemiga ning roog oli väga maitsev. Taaskord julgeks soovitada seda nii sega- kui ka taimetoitlastele.

 2. Maitse jäi pisut üksluiseks ja selline tunne oli kogu aeg, et midagi on sellest roast puudu. Vähemalt kitsejuust andis mingit iseloomu kogu asjale juurde.

..

 

Stuffed zucchini 9,8€

Goat cheese, yoghurt

With this dish as well we had two different opinions:

 1. The zucchini was stuffed with chickpea cream and the dish was delicious. A great option for vegetarians and vegetable dish lovers.

 2. The taste was a little bland and we had the feeling that there was missing something from it.Only the goat cheese gave the dish some character.

....

....

Seenekesed 7€

Terve aja itsitasime, et noh mis nad siis meile toovad, kas glasuuritud päris seened või hoopis mingi soolase sakuska, mis oleks pidanud hoopis eelroogade alla käima. Ja siis toodi hoopis see! Nii toretsevad beseeseeneked, mustsõstra sorbee ja riisikrõps. Meie lemmikmagustoit vist!

..

 

Little mushrooms 7€

We were giggling beforehand of whether they would give us glazed real mushrooms or rather a salty dish, which would go under the appetizers. And then they brought us this! Cool little meringue mushrooms, black currant sorbets and a rice cracker. Our favorite dessert!

....

....

Passion ja rabarber 6€

Õhuline passionikreem, hapu sidruni sorbee, suvine rabarber. Selline värskemat sorti magustoit ja sobib hästi neile, kes magustoiduks midagi liiga magusat ei soovi.

..

 

Passion & rhubarb 6€

Fluffy passion cream, sour lemon sorbet and summery rhubarb. A nice fresh dessert. A good choice for the ones who don’t want something extra sweet for dessert.

....

Silvia Saks