Chapters Boutique Cafe

....

ASUKOHT: Kaubamaja 6, Tallinn

MILJÖÖ: On tunda, et sisedisainiga on palju vaeva nähtud ning interjöörist õhkub kaunist, peent venepärasust. Sisustus on küllaltki detailirohke, kuid samaaegselt puhas, kus esile tulevad lavendlililla ja helehall. Raamaturiiulitelt hakkasid silma kuulsad vene kirjanike tippteosed ning menüüde kujunduses on kasutusel peen kalligraafiline kirjastiil. Samas on aga kohvikul üsna lõõgastav atmosfäär ja modernne lihtsus, mistõttu külastaks seda meeleldi just lõunasel ajal, et aeg hetkeks maha võtta. Meile meeldis ka elektrooniline nupp laua keskel teenindaja kutsumiseks, kes jäi meile meelde väga hoolivana.

TOIT: Siit-sealt on nopitud erinevaid ideid ning loodud on omanäoline menüüvalik. Tõesti igaüks võib endale menüüst midagi meelepärast leida - ka hommikusööki saab tellida terve päeva vältel. Eraldi on välja toodud tervislik/fit menüü ja taimetoidud. Tasub märkida, et kui tavaliselt menüüs väljatoodud G, L tähendavad gluteenivaba ja laktoosivaba, siis siin menüüs tähendavad need just gluteeniga ja laktoosiga roogasid - see tekitas algul veidi segadust. Toidud näevad igatahes imeilusad välja!

PLUSSID:

 • Head ja taskukohased päevapakkumised

 • Imelised magustoidud

 • Puhas, fresh ja modernne interjöör

 • Pilkupüüdvad kulinaarsed lahendused

 • Hoolitsev teenindus

 • Avatud 8.00-22.00

 • Hea asukoht

 • Informatiivne koduleht kolmes keeles

 • Laste-, hommikusöögi- ning kergete roogade menüü!

 

MIINUSED:

 • Liiga palju kirjavigu menüüs

 • Kohvik vajab veidi kohanemisaega

HINNAD:

 • Eelroad: 6,5€ - 9€

 • Salatid: 6€ - 8,5€

 • Supid: 3,6€ - 6,2€

 • Pearoad: 7,8€ - 19,5€

 • Magustoidud: 4,5€ - 6,6€

SOOVITUSED: Kiidame elektripistikute rohkust laudade läheduses, mis annab võimaluse söömise kõrvalt arvutiga töötamiseks. Hea asukoht loob Chaptersist mõnusa koha kesklinnas, kuhu minna hommikukohvile, õhtusöögile või kergele desserdile näiteks enne teatrit. Kindlasti jätke magustoiduks ruumi, need on superhead Chaptersis!

KODULEHT: www.chapters.ee

..

LOCATION: Kaubamaja 6, Tallinn

INTERIOR: The cafe has a beautiful interior design – quite rich in detail, but clean at the same time.  Bookshelves are filled with works from famous Russian writers and exquisite calligraphic font meets the eye from the cafe's menu design. The cafe has a relaxing atmosphere and we loved its modern simplicity - this would definitely invite us back for a nice lunch or dinner date. The electronic button on the table for calling the waiter was also very useful!

FOOD: Chapters Boutique has collected a variety of culinary ideas and created a unique menu. Really, everyone can find something that they like from this diverse menu. All day breakfast is a big plus! They’ve also created a separate fit/healthy menu and vegetarian menu. It should also be noted that when usually G and L on the menu note gluten-free and lactose-free dishes,  then on this menu G and L show dishes WITH gluten and lactose – this caused a bit of confusion at first. All the dishes look beautiful!

PROS:

 • Affordable daily offers

 • Delicious desserts

 • Clean, fresh and modern interior

 • Eye-catching solutions from chefs

 • Open 08.00-22.00

 • Great location

 • Informative website in 3 languages

 • Childrens-, breakfast- and light meals menu!

CONS:

 • Too many grammar mistakes in the menu

 • The cafe needs a little adaption time

PRICES:

 • Appetizers: 6,5€ - 9€

 • Salads: 6€ - 8,5€

 • Soups: 3,6€ - 6,2€

 • Mains: 7,8€ - 19,5€

 • Desserts: 4,5€ - 6,6€

RECOMMENDATIONS: We appreciate the various outlets/plugs near tables, which gives a possibility for a long lunch break, while using a device. Definitely leave room for dessert, oooh so good!

WEBPAGE: www.chapters.ee

....


....

Orgaaniline pošeeritud muna hummuse, täisteraleiva, dieet-tofumajoneesi ja värske salatiga 4,6€

Presentatsioon oli väga kaunis ning taldrik on täis kõike tervislikku, kuid mingi siduv element jäi roast puudu. Tofumajonees oli oma mõttelt äge, kuid teostuselt maitsetu ja kahjuks ei suutnud elavdada niigi neutraalsete koostisosadega rooga. Täisteraleivake oli ainuke, mis oma rosmariinise maitsega olukorda parandas. Julgeksime soovitada rooga elavamalt maitsestada või lisada juurde hoopis hõrku külmsuitsulõhet.

..

Organic poached egg with hummus, whole wheat bread, diet-tofu mayonnaise with fresh salad 4,6€

The presentation was very artsy and it is seen that they have really worked with it, but there was a binding element missing. The tofu mayonnaise, is cool in thoughts, but the taste was bland. It did not give any spark to the anyway neutral dish. The whole wheat bread was the only piece, which fixed the whole combination a bit. We would suggest to put more flavors into the dish or even add a little smoked salmon to give some dimention to it.

....

_MG_6985-67.jpg

....

Kinoa salat krevettide, värske kurgi, tomati, piparmündi ja yasai kastmega 7,5€

Ka see roog oli maitselt väga malbe. Krevetid olid hästi valmistatud ning sobisid kinoaga hästi kokku, kuid ilma sidruni lisamiseta kaotaks roog suure osa oma iseloomust ja kontrastist. Piparmünti, nagu ka Yasai kastet me ei tundnud. Kahele meist aga salat meeldis ja just sellist kerget rooga telliks hea meelega uuesti.

..

Quinoa salad with shrimp, cucumber, tomatoes, mint and yasai sauce 7,5€

This dish was really modest. The shrimp was nicely dine and it suited quinoa well, but without the lemon, the dish lost its essence. We did not experience mint or yasai sauce in the dish. Two of us liked the salad and it simplicity of the salad worked for them.

....

_MG_6999-72.jpg

....

Saltimbocca 7,2€

Meie jaoks oli see esimene kokkupuude selle Itaaliast pärit roaga. Roog oli külm, mis pani veidi pettuma, sest soojalt oleks see maitsenud ehk paremini. Tundsime puudust millestki toetavast, näiteks mahlasust lisavast kastmest või mõnest maitsekamast taimsest lisandist. Kui eelnimetatud pisidetailid oleksid juures olnud, kommenteeriksime rooga juba paremini, sest liha ise oli tegelikult maitsev.

..

Saltimbocca 7,2€

We had our first experience with this Italian dish. The dish was cold, which was disappointing as it would have been better hot. We missed some support element to it, like some sauce or flavorful vegetable. If these elements would have been present, the dish would have some more life to it. The meat was delicious.

....

....

Tuunikala tartar 9€

Hästi tehtud pehme tuunikala tartari vastu ei ole meil midagi muud kui üks suur armastus. Olime meeldivalt üllatunud roa värskuses. Maasikasalsat pole me varem kohanud tuunikala tartari sees, niisiis olge valvsad, mõnele väga meeldis, teisele mitte. Soe soovitus on lisada laimi, et veidi särtsu anda. Proovige ära ka Chaptersi kokkade enda tehtud pisikesed laimi “kalamarjapallid”. Soovitame!

..

TUNA TARTARe 9€

A good smooth tuna tartare, which we were pleased with. We were surprised with the freshness of it. We have not had tuna with strawberry salsa before, so be aware of that. A warm suggestion would be to add lime to the dish as it gives some edge to it. Try the lime balls as well, they are pretty interesting. We recommend!

....

_MG_7050-82.jpg

....

Lamba kintsuliha tükk kondil 16,8€

kinoa, demi-glace kaste, picada kaste

Oh my. See on roog, mille pärast sinna tagasi minna. Kinoa ja lammas on match made in heaven ja lambaliha oli ülimahlane. Kogu roog tekitas kerge jõulutunde. Väga soovitame!

..

Lamb on the bone 16,8€

quinoa, demi-glace and pikada sauces

Oh my. The dish, which we would go back for. The quinoa and lamb was a match made in heaven. The lamb was very juicy as well. The whole dish gave us Christmas vibes. We recommend!

....

....

Risotto cappucino 7,8€

Kahe inimese arvamus: Vahu alla peidetud risotto oli täiesti maitsev, kuid pigem magedapoolne ja kergelt vesine. Cappucino vaht oli täiesti ebavajalik. Efektne oli see küll, ent maitsele ei andnud midagi asjalikku juurde.

Kolmanda arvamus: Risotto oli hea ja vaht ka väga meeldis - midagi omapärast!

..

Risotto CAPUCCINO 7,8€

First opinion: The risotto was delicious, however, if to bring something out, then it was a little watery and on the bland side. The cappucino foam was unnecessary. It had an effect to it, but it didn’t give anything to the dish.

Second opinion: Risotto was good and the foam was great as well, something different. Would recommend.

....

....

Chapters Portobello Burger 12€

NB! Pealkiri võib olla esmapilgul eksitav, sest tegemist ei ole taimetoidu burgeriga. Kirjeldusest selgub, et burgeri vahel on ka Black Anguse liha. Roog on mahlane, värskusest pakatav ning seen valmistas meile kindlasti rõõmu oma olemusega. Ühe jaoks meist oli murekohaks aga liha, mis ei tundunud olevat korralikult läbiküpsenud ja vähendas roa atraktiivsust.

..

CHAPTERS PORTOBELLO BURGER 12€

NB! The title of the dish may be a little misleading, because it isn’t a vegetararian burger. The description shows that it is with Black Angus meat. The dish was juicy and fresh. The mushroom was nice and mushy. However, one of us thought, that the meat was not cooked properly and the dish had less of an appeal to her because of that. The others enjoyed the burger.

....

....

Praetud tuunikalasteik (ilma õlita) 7,6€

Selle roa tellisime Chaptersi Fit menüüst ning kahjuks olid ootused kõrgemad kui tegelikkus. Tuunikala maitses hapukalt ja liha oli kuiv ning kiuline. Mingil põhjusel ajas tuunikala suu meil kõigil kipitama. Tuunikala kaaslased ei suutnud olukorda samuti parandada. Roog, mida kindlasti uuesti ei telliks.

..

Pan-fried tuna steak (without oil) 7,6€

This dish we ordered from the Chaper’s Fit menu and unfortunately the hopes were higher than reality. The tuna tasted sour and the meat was dry and stringy. For some reason, the tuna made all of our mouths sting. The other components could not fix the situation. A dish, we would not order again!

....

....

Salat küpsetatud kitsejuustu ja portobello seenega 7,2€

Portobellost olime võlutud juba burgeri puhul, nüüd lisandus seenele veel tõeliselt maitsev kitsejuust. Kindlasti on kiiduväärt ka krõmpsuv ja mahlane peedi carpaccio, millel omakorda ilutsesid kokkade enda vormitud peedikuulikesed. Üks parimaid roogasid meie tellitutest, soovitame!

..

Goat cheese salad with portobello mushroom 7,2€

With the portobello, we were pleased from the burger already. Now, there was a whole new combination with it - Goat cheese! It was a really great dish, the beetroot carpaccio was very nice - crunchy and juicy at the same time. The truly exciting elements of the dish were the little balls of beet. One of the best dishes we ordered, recommend!

....

....

Kerge kevadine salat värske spinati, hooaja puuviljade, piparmündi kastme ja vahtrasiirupiga 6€

Kuna salat oli Chapters Light & Fit menüüs ühtekokku pandud teiste soolaste roogadega, siis olime veidi üllatunud, et tegemist oli hoopis tervisliku magustoiduga. Eeldasime, et tegu on soolase salatiga koos magusamate lisandite ja kastmega, ka pealkiri jättis otsad avatuks roa olemuse osas. Puuviljasalat oli igatahes väga värske ning heaks vahelduseks kogukatele magustoitudele. Vahtrasiirupiga polnud liialdatud ning puuviljadel võimaldati täies hiilguses särada. Piparmünti me aga väga ei tundnud ning hind võiks ehk veidi madalam olla.

..

Light spring salad with fresh spinach, seasonal fruit with mint sauce and maple syrup 6€

Because the salad was put together with Chapters Light & Fit menu (where all of the other dishes were savory), it was a total surprise when we found out it is a healthy fruit salad instead. We were thinking that the salad was savory with some fruity elements, the title of the dish was uncertain to give the information about being a dessert. The fruit salad was fresh and a good alternative for the more heavier desserts. There was not much of the maple syrup, which was good in our opinion, letting the fruit shine through. However, there was not much of a mint sauce taste to it and the price should be a little lower.

....

....

Rabarberi kreem 6,6€

See värske rabarberi maitse jõudis täitsa meieni ja hea tasakaal hapukuse ja magususe vahel tegi kreemi väga nauditavaks. Kreem ise oli midagi panna cotta ja mousse vahepealset. Väga hea, soovitame!

..

RHUBARB CREAM 6,6€

That fresh rhubarb taste came to us very intensely and the balance between tangy and sweet was very pleasurable. The cream was somewhere between panna cotta and mousse. We recommend!

....

....

Pistaatsia pähkli creme brulee 5€

Chapters hellitas meid taaskord ühe kiiduväärse magustoiduga. Just magustoidud olid Chaptersis väga head ja superilusad ka veel! Kunstilisuse eest tulevad küll lisapunktid. Lõbus roheline käsn pakkus meile nalja ja andis roale omapära.

..

PISTACHIO CREME BRULEE 5€

Chapters treated us to yet again a delicious dessert. The desserts were Chapters main attraction and very beautyful as well! The dessert gets some artsy points. A joyful green sponge was very cheerful and gave the dish some edge.

....

....

Pavlova puuviljadega 6,6€

Eriti magus ja originaalse välimusega Pavlova. Krõmpsud laastud olid võluvad just oma kergelt pehme tekstuuri poolest ja värsked marjad tasakaalustasid magusust. Üldiselt oli tegemist jälle ühe ülimaitsva magustoiduga. Tervet kogust üksinda süüa on aga veidi üle jõu käiv - ideaalne jagamiseks.

..

PAVLOVA WITH FRUIT 6,6€

Extra sweet and original looking Pavlova. Crunchy slices were pleasing with slightly soft texture. The berries gave the dessert its tanginess. Overall, it was a great dessert. To eat all of the portion alone, is quite difficult - ideal for sharing!

....

....

Avokaado jäätis 4,5€

Soovitame kindlasti. Kookoselaastud ja kreemine roheline jäätis on mõlemad tõesti head ja hapukas laim teeb selle maitse veel eriti huvitavaks. Teeb heameelt, et avokaado põhjal tehtud jäätis on nõnda maitsev.

..

AVOCADO ICE CREAM 4,5€

We recommend! The coconut slices and the creamy ice cream were both very good and the lime made the taste even more interesting. It is pleasing to know that the ice cream is made of actual avocado, so good!

....

....

Brownie Baileys kreemiga 6,6€

Chapters oskab ikka nuumata inimesi oma imeliste magustoitudega. Karamell ja kreeka pähklid tegid selle koogi üheks meie lemmikuks! Selline üsna tummine kook. Raske on jätta söömata midagi nii ilusat, nii head ja magusast pakatavat. Kui kaalujälgimine on käsil, siis võta kasvõi viie sõbra peale üks brownie, sest lihtsalt selle maitse on taevalik. Kusjuures magustoit ei kaotaks oma väärtust isegi siis, kui desserdilt eemaldada kõik lisadetailid, sest kook maitseb nii hästi.

..

BROWNIE WITH BAILEYS' CREAM 6,6€

Definitely save room for dessert if you're going to Chapters! The caramel and walnuts definitely did the cake justice, so again - one of our favorite cakes. It is hard not to eat something so beautiful and delicious. If You are on a diet, then take this even with your 5 friends, because the taste is heavenly. The brownie without all the details would still be amazing!

....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silvia Saks