JAANIPÄEV

Tulemas on jaanipäev! Otsustasime kõike head ja paremat Eesti toodangut jaanilauale mahutada ja neist ka väikse ülevaate anda. Kellel veel jaaniks või niisama suviseks grillpeoks asjad ostmata, siis ehk leiate siit inspiratsiooni!


 

Parima lihaga varustas meid Talu&Deli gurmeekauplus. Talu&Deli gurmeekauplus on koht, mis pakub alternatiivi suurtootjatele ja ketistunud kaubandusele. Väärtutstatakse tooraine päritolu, toidu kvaliteeti ning serveeritakse laias valikus Eesti parimate talude toodangut.

On oluline märkida, et Talu&Deli marinaadides ei ole kasutatud keemilisi maitsetugevdajaid, mistõttu ei ole nende maitsed nii tugevad kui suurtootjate marinaadid. Talu&Deli asub Solarise kõrval - Teatri väljak 3, 10145 Tallinn.

Lihade kõrvale sobitasime ka Talu&Deli omavalmistatud adžika kastet. See adžika sobib just neile, kes tšilli asemel eelistavad küüslauku, sest küüslaugu maitse domineeris tugevalt. Küüslauguarmastajad soovitavad väga!

Ka balsamico kastmest ei saanud me küllalt ja muudkui kallasime juurde, terve pudel kadus metsiku kiirusega! Magus-hapukas balsamico on ideaalne suvisele salatile. Kastme valmistamisel ei ole kasutatud lõhna- ega värvaineid, kunstlikke aroome, paksendajaid, emulgaatoreid ega regulaatoreid, säilitusaineid ega jahutooteid. Kindlasti soovitame proovida!

Müügikohad: Kauplus "Nop" Kadriorus, Viimsi Lifapood, EksootikaKauplus "Söö", Sadama turg, Stockmann. 

Meil tuli ka suur tahtmine proovida Valgejõe veinivilla veine, sest tegemist ei ole viinamarja põhjal tehtud veinidega. Valge vein on õuna-ebaküdooniavein ja punane on poolkuiv arooniavein. Valge vein ehmatas meid algul veidi ära, sest sel on juures väga iseäralik lõhn ja ka maitse tugevalt erineb harjumuspärasest viinamarjaveinist. Kes aga ebaküdooniaga on sina peal, sellel soovitame proovida. Meie jaoks jäi selle veini maitse liiga võõraks, peab ehk harjutama veel.

Punane arooniavein meeldis meile väga tänu oma mahedale ja puuviljasele maitsele, mis samaaegselt ka kõditas meie kurku oma erilisusega. Selle veini järgi läheme kindlasti veel. Soovitame väga!

Kust osta

Kanafilee karulaugu-keefiri marinaadis 5,99€/kg

Ühe meie sööja lemmik! Kana on lihtne ja hõrk. Keefiri marinaad on peaaegu alati hea valik ja karulauk on vaid boonuseks.

Kalkuniliha šašlõkk sidruni-värske koriandri marinaadis 4,99€/kg

Selles marinaadis oli sidruni ja koriandrit maitset nii vähe tunda, et algul oli raske aru saada, mis marinaadiga tegemist on. Kalkun ise oli värske ja nauditav, kuid maitseid oleksime me sutsu rohkem oodanud. 

Sealiha šašlõkk omavalmistatud adžika marinaadis 3,99€/kg

Adžikat ei maksa marinaadis karta, sest nagu me enne juba mainisime on marinaadid väga mahedad! Liha pole üldse vürtsikas, kuid samaaegselt saab ikkagi aru, et tegemist on adžika marinaadiga. Huvitav tasakaal.

Käsitöö Chorizo toorvorstid 4,50€/kg

Chorizo osutus meie vaieldamatuks LEMMIKUKS! Tõsiselt mõnus vaheldus tavalistele grillvorstidele, sest chorizot kohtab grilllihade hulgas harva. Soovitame!

Ahjuvorst ploomidega 4,99€/kg

Täitsa tore vorst oli, aga peab tõdema, et chorizole jäi see natuke alla. Kui kahe vahel valima peate, siis meie soovitame pigem chorizot, aga kes eelistavad mahedamaid maitseid, siis sirutage käsi ploomivorsti poole.

Salatisse sobitasime Esko talu salatijuustusid ning kastsime üle Kadi Petersoni Balsamico kastmega. Peab tõdema, et mõlemad osutusid meie suurteks lemmikuteks. Esko talu salatijuustud on pehme konsistentsiga ning üsna tugevalt maitsestatud (valikus on ka maitsestamata salatijuust) , mistõttu sobivad ideaalselt salatisse, võileivale või suupistena veini kõrvale. Me lisasime neid ka grillitud šampinjonide sisse ja kooslus oli suurepärane.

Juust! Andre Grand juust on laagerdunud puuriiulil ning juustu on igapäevaselt keeratud ja hoitud. Tänu sellele on  juba  maitses tunda kerget karamelli ja õrna pähklisust. Tegemist on poolkõva juustuga ning meile meenutas see mahedamat versiooni Parmesani juustust. Andre Grand juust teenis 2016. aasta mais Brüsselis Superior Taste Awardi hindamisel maksimumi, ehk kolm kuldset tähte. Soovitame mekkida!

Müügikohad

Magustoiduks nautisime Esko talu jogurtijäätiseid. Maitsevalikuid on neli: passioni jogurtijäätis, metsmustika jogurtijäätis, kakao jogurtijäätis, vanilje jogurtijäätis.

100% looduslikud maitsed kombineerituna hapuka jogurtiga loovad tõelise magushapu kiusatuse. Sobib hästi neile, kellele ei meeldi liigselt magusad jäätised/magustoidud. Meie lemmikuteks osutusid passioni ja kakao jäätised. Passion oli nii mõnusalt suvine ja kakao oma meenutas nii väga kakao kohupiima. Mõnna!

Müügikohad

VIIMASEKS TAHAKSIME KA ÄRA MÄRKIDA, ET GRILLITUD BATAAT ON JUMALIK!

Proovige kindlasti ja lõbusat jaanipäeva!